top of page
Mentor Day 3 HR-250.jpg

Mezun Programı

 BASI Pilates Kapsamlı Programı altında sunulan Giriş (FP) ve Mezun (GP) Programları sadece bir eğitim programı değil, aynı zamanda Pilates kariyeri için sağlam bir temeldir. Bu programın mezunları ileri seviyede öğrencilere bütün ekipmanlar ile ders verme yeterliliğine sahiptir. Eğitim süresince; Mat, Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel, F2 Arm Chair, Spine Corrector, F2 Spine Corrector ve yardımcı ekipmanlara ait başlangıç, orta ve ileri seviye repertuvar öğretilmektedir.

BASI Pilates Mezun Programı 2 dönemde tamamlanmaktadır. Kursun ilk dönemi 3 modül, son dönemi 3 modül, toplamda ise 6 modüldür. Teori, egzersiz analizi ve pratik içeren 36 saatlik Mezun Programı, Giriş Programı'nı tamamlayan öğrenciler içindir. Orta ve ileri seviyede Reformer, Cadillac, Wunda Chair, temel, orta ve ileri seviyede F2 System, Arm Chair, Spine Corrector ve Ladder Barrel ile ilgili egzersizleri detaylı bir şekilde tanıtılır. BASI Pilates Kapsamlı Program sertifikasını almak için Giriş ve Mezun programları tamamlanmalı ve bu sertifikanın gereklilikleri yerine getirilmelidir.

 

İngiltere’den Asya’ya, Kanada’ya, Brezilya’ya, Güney Afrika’ya, Avustralya’ya ve daha birçok yerde bulunan Pilates öğrencileri BASI kalitesi ile profesyonelleşmektedir. Yetenekli bir eğitmen olmanın süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte, BASI Pilates her öğrencinin kendine uygun bir hızda çalışmasını destekler. Amaç, ne kadar vakit aldığını önemsemeden, her kişide mükemmelliği geliştirmektir.

mat.jpg

PROGRAMI BİTİRDİĞİNİZDE ŞU NOKTALARDA KALİFİYE OLACAKSINIZ:

 • Pilates prensiplerine göre çalışmak ve bu ilkeleri müşterilere ve öğrencilere tanıtmak.

 • Postür analizi yapmak, postür tiplerini bilmek ve postür bozukluklarını belirlemek.

 • Pilates egzersizlerini, anatomik ve biyomekanik prensipler çerçevesinde analiz etmek ve anlamak.

 • BASI Block System’ini kullanarak başarılı bir şekilde özel ve grup dersleri düzenlemek.

 • Problem çözmek ve pek çok fiziksel durum için etkili egzersiz çözümleri üretmek.

 • Egzersizlerin gösterimi ve öğretiminde Pilates’in temel prensiplerini anlamak ve uygulamak.

 • Yenilikçi F2 System dâhil bütün Pilates ekipmanlarını kullanmak.

 • Bireyin ihtiyaçları ve amaçlarına göre kapsamlı ve güvenilir Pilates programı hazırlamak.

 • Özel topluluklar ile çalışmak ve BASI İleri Seviye Eğitim Programlarına hazır olmak.

 • Klasik Pilates repertuvarının geniş bir bölümünü verimli bir şekilde öğretmek ve göstermek; orijinal BASI egzersizlerini Mat, Reformer, Cadillac, Ladder Barrel ve Wunda Chair ile uygulamak.

Mezun Programı

 • METOT
  BASI Pilates metodunun kalbinde, Pilates repertuvarında yer alan yüzlerce egzersizin sınıflandırılması ve birleştirilmesi için bir araç olan Block System vardır. Block System; dengeli, çok yönlü ve hareketin tüm düzlemlerine ve çok sayıda kas grubuna hitap ederek; derslerin esnek bir çerçevede aşamalı olarak yapılandırılmasını sağlar.
 • ÇALIŞMA MATERYALLERİ
  BASI Pilates Eğitmen Yetiştirme programları, detaylıca çalışma kılavuzları, hareket analizi çalışma kitapları ve DVD’ler dâhil olmak üzere yazılı ve elektronik materyaller ile desteklenir. Ayrıca, BASI öğrencileri, yüzlerce egzersiz, çalışma programı ve eğitim içeren benzersiz, yüksek kaliteli online video kaynağımız olan Pilates Interactive’in kullanımı için kredi alırlar.
 • İLERİ VE SÜREKLİ EĞİTİM
  BASI Pilates, Pilates profesyonellerine en çağdaş ve yenilikçi eğitimi alabilecekleri ve yeni ve kazançlı alanlarda tecrübe edinebilecekleri resmi uzmanlık programları sunar.
 • F2 SYSTEM
  BASI Pilates repertuvarında, Joseph Pilates’in zamanından itibaren ekipman tasarımındaki en önemli gelişme olan F2 System’e ait 80’in üzerinde egzersiz bulunmaktadır. Diğer hiçbir Pilates Eğitmeni Yetiştirme programı F2 System ile gerçekleştirilen egzersizleri öğretmemektedir. F2 System ekipmana daha önceden olmayan direnç ekler, diğer ekipmanların direnç mekanizmalarını genişletir. Ayrıca ilk kez yay ayarı evrensel bir standart oluşturur.
bottom of page