top of page
BASIPilates.png

BASI Pilates

BASI Pilates Eğitim Akademisi, yenilik, özveri ve akademik mükemmeliyeti ile tanınan bir dünya lideridir.

55’i aşkın ülkede, 140’tan fazla ev sahibi stüdyo ve 50.000’den fazla mezunuyla tüm dünyada temsil edilen BASI Pilates; 1989 yılında Pilates Uzmanı Rael Isacowitz tarafından Amerika’da kurulmuştur. Açılımı Body Arts and Science International® (Uluslararası Beden Sanatı ve Bilimi), hem akademinin ismi hem de BASI’nin Pilates Eğitmeni yetiştirme yaklaşımının bir teyididir.

basi pilates türkiye.jpg

BASI Pilates Türkiye

Dünyanın en çok tercih edilen Pilates metodlarından BASI Pilates’in ülkemizdeki temelleri 2011 yılında Cengiz Han Üçgün tarafından atılmıştır. 2023 itibarıyla BASI Pilates Türkiye temsilciğini Sedat Noyan üstlenmektedir.  

BASI Pilates adına Eğitmen Yetiştirme Programları ve Workshoplar düzenlemekte tek yetkili olan BASI Pilates Türkiye ayrıca belirli uzmanlık alanlarını kapsayan Workshop’lar da düzenlemektedir.

Bütüne odaklanan BASI Pilates Eğitim Programları ile tüm aparatlarını kapsayan ve yaklaşık 500 eğitim saatine yayılmış olan eğitmenlik kurslarında, her seviyeden öğrenciye ders verebilecek uzmanlar yetiştirilmektedir.

 

İstanbul merkezli olan BASI Pilates Türkiye, Adana, Ankara, Bodrum, İstanbul ve İzmir’de bulunan host (temsilci) ve partner stüdyolar ile çalışmalarına hızla devam etmektedir. Amacımız uluslararası standartlardaki eğitmenlerimiz ile Pilates’i beden, zihin ve ruh birlikteliği içinde öğretmek, uygulatmak, yaşatmaktadır.

Rael Isacowitz

Rael Isacowitz, MA dünya çapında tanınmış bir Pilates eğitmeni ve uygulayıcısıdır. 40 yıllık bir Pilates başarısı ile, dünya çapında pek çok sempozyumlarda, üniversitelerde ve stüdyolarda ders ve seminerler vermiştir. Rael, İsrail’in en önde gelen okullarından Wingate Institute’de Eğitim üzerine lisans eğitimini ve eğitmenlik derecesini tamamlamıştır. Aynı zamanda orada eğitmen kadrosunda da yer almıştır. Daha sonra, University of Surrey, England’dan yüksek lisans derecesini dans üzerine tamamlamıştır. Rael Pilates repertuarının bütün seviyelerini master derecesinde tamamlamıştır, ve sektörde eşsiz sporculuğu, beden, zihin ve ruh sentezine önemi ve eğitmenlik tutkusu ile öne çıkar.

1989 yılında kurduğu Body Arts and Science International® (BASI Pilates) dünyanın en önde gelen Pilates eğitim organizasyonlarından biri olmuştur. Günümüzde BASI Pilates 30 ülkede 100’den fazla merkezde temsil edilmektedir. Rael Pilates metodunun en önde gelen kitaplarından birinin yazarı olmakla beraber (Pilates, Human Kinetics), Karen Clippinger ile ikinci kitabını ortak yazmış (Pilates Anatomy, Human Kinetics) ve bütün Pilates ekipmanları üzerine bir seri Hareket Analiz Çalışma Kitapları yayınlamıştır. DVD serileri üretmiş, devrimci F2 ekipmanını tasarlamış ve çığır açan Pilates programı BASI Interactive'i (Pilates Interactive) yaratmıştır. Yaratıcılık, tutku ve enerji Rael’in işini kapsar. Rael için Pilates’i öğretmek, en önemli hediyedir.

bottom of page