top of page
mat.png

Mat Programı

BASI Pilates Mat Programı, Pilates Mat egzersizlerini ve hareket prensiplerini derinlemesine öğrenmek isteyenlere harika bir fırsat sunar. Farklı düzenlemelere de entegre edilebilen program, düşük maliyetlidir. BASI’de Mat çalışması Pilates’in en değerlisi olarak kabul edilir.

BASI Pilates Mat Programı 2 dönemde tamamlanır. Kursun ilk dönemi 3 modülden, ikinci dönemi ise 3 modülden oluşur. Modüller; 24 saatlik teori; egzersiz analizi ve pratik (başlangıç, orta ve ileri seviye) içerir. Modüller harici toplam 85 saatlik pratik, ders verme ve gözlem çalışmasının tamamlanması istenir.

BASI Pilates Mat Programı, Kapsamlı Programa (Giriş ve Mezun Programları) katılamayan veya bulundukları yerde Pilates ekipmanı olmayan kişiler için mükemmel bir programdır. Ayrıca, daha sonra BASI Pilates Kapsamlı Programı’na katılmayı planlayan kişiler için de iyi bir başlangıç programıdır.

mat.jpg

PROGRAMI BİTİRDİĞİNİZDE ŞU NOKTALARDA KALİFİYE OLACAKSINIZ:

 • Pilates prensiplerine göre çalışmak ve bu ilkeleri müşterilere ve öğrencilere tanıtmak.

 • Postür analizi yapmak, postür tiplerini bilmek ve postür bozukluklarını belirlemek.

 • Pilates egzersizlerini, anatomik ve biyomekanik prensipler çerçevesinde analiz etmek ve anlamak.

 • BASI Mat Block System’ini kullanarak başarılı bir şekilde özel ve grup dersleri düzenlemek.

 • Problem çözmek ve pek çok fiziksel durum için etkili egzersiz çözümleri üretmek.

 • Klasik Pilates repertuvarının geniş bir bölümünü verimli bir şekilde öğretmek ve göstermek; orijinal BASI egzersizlerini Mat üzerinde uygulamak.

Mat Programı

 • METOT
  BASI Pilates metodunun kalbinde, Pilates repertuvarında yer alan yüzlerce egzersizin sınıflandırılması ve birleştirilmesi için bir araç olan Block System vardır. Block System; dengeli, çok yönlü ve hareketin tüm düzlemlerine ve çok sayıda kas grubuna hitap ederek; derslerin esnek bir çerçevede aşamalı olarak yapılandırılmasını sağlar.
 • ÇALIŞMA MATERYALLERİ
  BASI Pilates Eğitmen Yetiştirme programları, detaylıca çalışma kılavuzları, hareket analizi çalışma kitapları ve DVD’ler dâhil olmak üzere yazılı ve elektronik materyaller ile desteklenir. Ayrıca, BASI öğrencileri, yüzlerce egzersiz, çalışma programı ve eğitim içeren benzersiz, yüksek kaliteli online video kaynağımız olan Pilates Interactive’in kullanımı için kredi alırlar.
 • İLERİ VE SÜREKLİ EĞİTİM
  BASI Pilates, Pilates profesyonellerine en çağdaş ve yenilikçi eğitimi alabilecekleri ve yeni ve kazançlı alanlarda tecrübe edinebilecekleri resmi uzmanlık programları sunar.
 • F2 SYSTEM
  BASI Pilates repertuvarında, Joseph Pilates’in zamanından itibaren ekipman tasarımındaki en önemli gelişme olan F2 System’e ait 80’in üzerinde egzersiz bulunmaktadır. Diğer hiçbir Pilates Eğitmeni Yetiştirme programı F2 System ile gerçekleştirilen egzersizleri öğretmemektedir. F2 System ekipmana daha önceden olmayan direnç ekler, diğer ekipmanların direnç mekanizmalarını genişletir. Ayrıca ilk kez yay ayarı evrensel bir standart oluşturur.
bottom of page