top of page
Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu.jpg

 Giriş ve Mezun Programları
Yoğunlaştırılmış

BASI Pilates Kapsamlı Programı (Giriş ve Mezun Programları), sadece bir eğitim programı değil, aynı zamanda Pilates kariyeri için sağlam bir temeldir. Üniversite seviyesinde bir program sunan bu eğitmen yetiştirme programı ile öğrenciler Pilates teorisi ve egzersizler üzerine derinlemesine bilgi sahibi olur. Bu programın mezunları ileri seviyede öğrencilere bütün ekipmanlar ile ders verme yeterliliğine sahiptir. Eğitim süresince; Mat, Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel, F2 Arm Chair, Spine Corrector, F2 Spine Corrector ve yardımcı ekipmanlara ait başlangıç, orta ve ileri seviye repertuvar öğretilmektedir.

Giriş programı (FP) 6 modül, Mezun programı (GP) 6 modül olmak üzere toplam 72 saatlik teori, egzersiz analizi ve pratik içerir. Programın modül kısmı dışında, 500 saati bulan gözlem, pratik ve ders verme çalışma saatleri ile eğitmen adayları çalışmaya teşvik edilir. Yetenekli bir eğitmen olmanın süreci kişiden kişiye göre değişir ve BASI her öğrencinin kendine uygun bir hızda çalışmasını destekler.

BASI Pilates Giriş Programı - Yoğunlaştırılmış olarak tek dönemde, birbirini takip eden 4 günde 6 modül olarak sunulur. Teori, egzersiz analizi ve pratik içeren 36 saatlik Giriş programı, öğrencilere Mat Pilates öğretmek için sağlam bir temel sunar ve Reformer, Ped-a-pull, Cadillac, Wunda Chair, F2 Arm Chair ile ilgili egzersizleri detaylı bir şekilde tanıtılır. Giriş programını tamamlayanlar BASI Pilates Mat Programı sertifikası için gereklilikleri yerine getirdiklerinde bu sertifikayı alabilirler.

BASI Pilates Mezun Programı - Yoğunlaştırılmış olarak tek dönemde, birbirini takip eden 4 günde 6 modül olarak sunulur. Teori, egzersiz analizi ve pratik içeren 36 saatlik Mezun programı, Giriş programını tamamlayan öğrenciler içindir. Orta ve ileri seviyede Reformer, Cadillac, Wunda Chair, temel, orta ve ileri seviyede F2 System, Arm Chair, Spine Corrector ve Ladder Barrel ile ilgili egzersizleri detaylı bir şekilde tanıtılır. BASI Pilates Kapsamlı sertifikasını almak için Giriş ve Mezun programları tamamlanmalı ve bu sertifikanın gereklilikleri yerine getirilmelidir. 

İngiltere’den Asya’ya, Kanada’ya, Brezilya’ya, Güney Afrika’ya, Avustralya’ya ve daha birçok yerde bulunan Pilates öğrencileri BASI kalitesi ile profesyonelleşmektedir. Yetenekli bir eğitmen olmanın süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte, BASI Pilates her öğrencinin kendine uygun bir hızda çalışmasını destekler. Amaç, ne kadar vakit aldığını önemsemeden, her kişide mükemmelliği geliştirmektir.

2a.jpg

PROGRAMI BİTİRDİĞİNİZDE ŞU NOKTALARDA KALİFİYE OLACAKSINIZ:

 • Pilates prensiplerine göre çalışmak ve bu ilkeleri müşterilere ve öğrencilere tanıtmak.

 • Postür analizi yapmak, postür tiplerini bilmek ve postür bozukluklarını belirlemek.

 • Problem çözmek ve pek çok fiziksel durum için etkili egzersiz çözümleri üretmek.

 • BASI Block System’ini kullanarak başarılı bir şekilde özel ve grup dersleri düzenlemek.

 • Pilates egzersizlerini, anatomik ve biyomekanik prensipler çerçevesinde analiz etmek ve anlamak.

 • Egzersizlerin gösterimi ve öğretiminde Pilates’in temel prensiplerini anlamak ve uygulamak.

 • Yenilikçi F2 System dâhil bütün Pilates ekipmanlarını kullanmak.

 • Bireyin ihtiyaçları ve amaçlarına göre kapsamlı ve güvenilir Pilates programı hazırlamak.

 • Özel topluluklar ile çalışmak ve BASI İleri Seviye Eğitim Programlarına hazır olmak.

 • Klasik Pilates repertuvarının geniş bir bölümünü verimli bir şekilde öğretmek ve göstermek; orijinal BASI egzersizlerini Mat, Reformer, Cadillac, Ladder Barrel, and Wunda Chair, Arm Chair, Spine Corrector, F2 System ile uygulamak.

Giriş ve Mezun Programları
Yoğunlaştırılmış

 • METOT
  BASI Pilates metodunun kalbinde, Pilates repertuvarında yer alan yüzlerce egzersizin sınıflandırılması ve birleştirilmesi için bir araç olan Block System vardır. Block System; dengeli, çok yönlü ve hareketin tüm düzlemlerine ve çok sayıda kas grubuna hitap ederek; derslerin esnek bir çerçevede aşamalı olarak yapılandırılmasını sağlar.
 • ÇALIŞMA MATERYALLERİ
  BASI Pilates Eğitmen Yetiştirme programları, detaylıca çalışma kılavuzları, hareket analizi çalışma kitapları ve DVD’ler dâhil olmak üzere yazılı ve elektronik materyaller ile desteklenir. Ayrıca, BASI öğrencileri, yüzlerce egzersiz, çalışma programı ve eğitim içeren benzersiz, yüksek kaliteli online video kaynağımız olan Pilates Interactive’in kullanımı için kredi alırlar.
 • İLERİ VE SÜREKLİ EĞİTİM
  BASI Pilates, Pilates profesyonellerine en çağdaş ve yenilikçi eğitimi alabilecekleri ve yeni ve kazançlı alanlarda tecrübe edinebilecekleri resmi uzmanlık programları sunar.
 • F2 SYSTEM
  BASI Pilates repertuvarında, Joseph Pilates’in zamanından itibaren ekipman tasarımındaki en önemli gelişme olan F2 System’e ait 80’in üzerinde egzersiz bulunmaktadır. Diğer hiçbir Pilates Eğitmeni Yetiştirme programı F2 System ile gerçekleştirilen egzersizleri öğretmemektedir. F2 System ekipmana daha önceden olmayan direnç ekler, diğer ekipmanların direnç mekanizmalarını genişletir. Ayrıca ilk kez yay ayarı evrensel bir standart oluşturur.
bottom of page