top of page

Elena Leonidovna Malcı

Belarus doğumlu olan Elena, çocukluğunda profesyonel olarak çağdaş dans ile ilgilenmiş ve piyano çalmıştır.Belarus Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2002 yılında İzmir’e taşınan Elena, burada hukuk uzmanı olarak kariyerine devam etmiştir. 2 çocuk annesi olan Elena’nın doğum sonrası yaşadığı bel ağrıları nedeniyle ameliyatlar geçirmiştir ve sonrasında Pilates ve Cengiz Han Üçgün ile tanışmıştır.

Pilates’in bedeni iyileştirici, kuvvetlendirici gücünün yanında, ruhsal güçlenmeye de yardımcı olduğunu, beden-ruh uyumunu desteklediğini görmüştür.

 

Yüksek bilinç, farkındalık ve doğru biyomekanikler ile uygulanan bir Pilates egzersiz metodunun; beden ve ruh barışmasında son derece önemli olduğunu vurgulayan Elena, 2013 yılında Pilates tutkusunu bir üst kademeye taşıyarak BASI Pilates Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu’na katılmıştır.

 

Eğitimler sonrası E’line Bornova (İzmir) BASI Pilates Host Studio’yu kurmuştur.

Elena Malci.jpg

BASI Pilates Mentor (2015, 2017), Master I (2015) ve Master II (2015) programlarını da tamamlayan Elena, BASI bünyesinde sertifika ve workshop programlarına katılarak, kendi eğitimsel gelişimine devam etmektedir. 2018 yılından itibaren BASI Pilates Fakülte Üyesi olarak farklı ülkelerde yetiştirme programlarını ve workshoplar sunmaktadır.

bottom of page