top of page

Berna Kaya

10 yaşında GSİM’de Taekwondo yaparak spor hayatına başlayan Berna Kaya, daha sonra TED, Konak Belediye, İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi kulüplerde profesyonel olarak devam etti. Bu süreçte çeşitli Uluslararası, Üniversiteler ve Türkiye dereceleri elde etti. Kuşak seviyesini 3.Dan’a kadar yükseltti. 2008 yılında Artistik Jimnastik Hakemliği sertifikası alarak hakemlik yapmaya başladı. Aynı süreçte step aerobik antrenörlüğü yaptı.

Pilates ile 2009 yılında İzmir’de tanışan Berna, Anthony Lett, Juan Castellano, Tracey Mallett gibi ünlü eğitmenlerin farklı programlarına katıldı. 2011 yılında BASI Pilates Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Programı’nı tamamladı. 2012-2018 yılları arasında BASI Pilates Levent Studio’da eğitmenlik yaptı.

 

Bu süreçte sunulan BASI Pilates eğitim programlarına birçok kez gözlemci olarak katıldı. Birçok BASI Fakülte üyesinin eğitimlerini asiste etme şansı yakaladı. BASI Pilates Mentor ve Master I dışında çeşitli birçok sertifika ve workshop programlarına katılarak, kendi eğitimsel gelişimine devam etmektedir.

Berna Kaya.jpg

2017 senesi itibarıyla BASI Pilates Fakülte Üyesi ekibine dâhil olarak, ülkemizde ve yurtdışında BASI Pilates eğitim programlarını sunmaktadır.

bottom of page